Senaste resultat

Storsjöcupen 2019 börjar
Slut
2/7
3/7
4/7
5/7
6/7

Finals

Visa domare
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
06007905 lö 06/07 14:00 lö 06/07 Trönder-Avisa 1 P12 Slutspel A Final Peru AD Cantolao 0 - 10 Sollentuna FK Tegel    
06005702 lö 06/07 13:50 lö 06/07 ICA Kvantum P12 Slutspel B Final ÅS IF Vit 2 - 0 Charlottenlund SK 3    
06005104 lö 06/07 13:30 lö 06/07 Sparebank 1 P13 Slutspel A Final Mexico Intercups 4 - 1 Nardo FK 2    
06005804 lö 06/07 13:10 lö 06/07 Östersundshem P13 Slutspel B Final Vinne IL 4 - 3 Buvik IL    
06005105 lö 06/07 14:40 lö 06/07 Sparebank 1 P14 Slutspel A Final Argentina C... 18 Tucuman 0 - 1 Charlottenlund SK 2    
06005805 lö 06/07 14:30 lö 06/07 Östersundshem P14 Slutspel B Final IFK Östersund Röd 9 - 0 Varden IL    
06000405 lö 06/07 13:50 lö 06/07 Jämtkraft A P15 Slutspel A Final Kattem IL 4 - 1 Sörlia IL    
06004404 lö 06/07 13:50 lö 06/07 Mittmedia P15 Slutspel B Final Inderöy IL 1 - 4 Charlottenlund    
06000407 lö 06/07 16:10 lö 06/07 Jämtkraft A P16 Slutspel A Final Verdal IL 1 5 - 6 P Strands IF    
06004405 lö 06/07 15:00 lö 06/07 Mittmedia P16 Slutspel B Final Hitra FK 2 - 4 Orkla FK    
06007904 lö 06/07 12:50 lö 06/07 Trönder-Avisa 1 PT G1 Slutspel A Final Arosstadens IS 4 - 1 GIF Sundsvall    
06006203 lö 06/07 11:40 lö 06/07 Trönder-Avisa 2 PT G2 Slutspel A Final Roslagen SOL 12 - 5 GIF Sundsvall    
06006205 lö 06/07 14:00 lö 06/07 Trönder-Avisa 2 F12 Slutspel A Final Härnösands SK 3 - 5 P Brunflo FK    
06006002 lö 06/07 13:50 lö 06/07 Intersport F12 Slutspel B Final Sörlia IL 5 - 0 Sandvollan IL    
06005504 lö 06/07 13:10 lö 06/07 NTE F13 Slutspel A Final Gullvikmoen IL 1 - 0 Astor FK Tigers    
06004904 lö 06/07 13:00 lö 06/07 Länsförsäkringar F13 Slutspel B Final Grong IL 1 1 - 2 P Stadsbygd IL    
06005505 lö 06/07 14:30 lö 06/07 NTE F14 Slutspel A Final Utleira IL 1 - 0 Kattem IL 1    
06004905 lö 06/07 14:10 lö 06/07 Länsförsäkringar F14 Slutspel B Final Hommelvik IL 8 - 0 Nessegutten SK    
06000404 lö 06/07 12:40 lö 06/07 Jämtkraft A F15 Slutspel A Final Åfjord IL 2 - 3 Sverre IL    
06007604 lö 06/07 13:40 lö 06/07 Bilbolaget F15 Slutspel B Final Sparbu/Henning 0 - 3 Utleira IL    
06000406 lö 06/07 15:00 lö 06/07 Jämtkraft A F16 Slutspel A Final Verdal IL 1 0 - 2 Flatås IL    
06007605 lö 06/07 14:50 lö 06/07 Bilbolaget F16 Slutspel B Final Lånke IL 0 - 6 Ope IF 1    
Visa domare
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
06006204 lö 06/07 12:50 lö 06/07 Trönder-Avisa 2 PT G1 Slutspel A Bronsmatch Hommelvik IL Guts 1 1 - 4 IK Sätra    
06007903 lö 06/07 11:40 lö 06/07 Trönder-Avisa 1 PT G2 Slutspel A Bronsmatch IK Sätra 10 - 6 Verdal IL    
06000403 lö 06/07 11:30 lö 06/07 Jämtkraft A P16 Slutspel B Semifinal Hitra FK 2 - 1 Neset FK    
06004403 lö 06/07 11:30 lö 06/07 Mittmedia P16 Slutspel A Semifinal Strands IF 2 - 1 Levanger FK    
06004903 lö 06/07 11:30 lö 06/07 Länsförsäkringar F14 Slutspel A Semifinal Kattem IL 1 1 - 0 Charlottenlund SK 2    
06005003 lö 06/07 11:30 lö 06/07 Svensk Cater P16 Slutspel A Semifinal Frösö IF 1 - 4 Verdal IL 1    
06005103 lö 06/07 11:30 lö 06/07 Sparebank 1 P14 Slutspel A Semifinal Nationalkameratene 5 - 6 P Argentina C... 18 Tucuman    
06005503 lö 06/07 11:30 lö 06/07 NTE F14 Slutspel A Semifinal Byåsen IL 0 - 1 Utleira IL    
06005803 lö 06/07 11:30 lö 06/07 Östersundshem P14 Slutspel A Semifinal Steinkjer FK 1 0 - 2 Charlottenlund SK 2    
06007603 lö 06/07 11:30 lö 06/07 Bilbolaget P16 Slutspel B Semifinal Åfjord IL 1 - 2 Orkla FK    
06000402 lö 06/07 10:20 lö 06/07 Jämtkraft A F16 Slutspel B Semifinal Ope IF 1 2 - 0 IFK Östersund    
06004402 lö 06/07 10:20 lö 06/07 Mittmedia F16 Slutspel A Semifinal Verdal IL 1 3 - 1 Steinkjer FK    
06004902 lö 06/07 10:20 lö 06/07 Länsförsäkringar F14 Slutspel B Semifinal Verdal IL 1 0 - 1 Hommelvik IL    
06005002 lö 06/07 10:20 lö 06/07 Svensk Cater F16 Slutspel A Semifinal Skogn IL 0 - 5 Flatås IL    
06005102 lö 06/07 10:20 lö 06/07 Sparebank 1 P14 Slutspel B Semifinal Varden IL 3 - 0 P Hitra FK 1    
06005502 lö 06/07 10:20 lö 06/07 NTE P14 Slutspel B Semifinal Byåsen IL 1 - 2 IFK Östersund Röd    
06005601 lö 06/07 10:20 lö 06/07 Adidas F12 Slutspel A Semifinal Härnösands SK 5 - 0 Hommelvik IL 2    
06005701 lö 06/07 10:20 lö 06/07 ICA Kvantum F12 Slutspel B Semifinal Sörlia IL 3 - 0 Lånke IL    
06005802 lö 06/07 10:20 lö 06/07 Östersundshem F14 Slutspel B Semifinal Nardo FK 2 - 5 P Nessegutten SK    
06006001 lö 06/07 10:20 lö 06/07 Intersport F12 Slutspel B Semifinal Sandvollan IL 3 - 2 Beitstad FK    
06006202 lö 06/07 10:20 lö 06/07 Trönder-Avisa 2 P12 Slutspel A Semifinal Strindheim IL 0 - 9 Sollentuna FK Tegel    
06007602 lö 06/07 10:20 lö 06/07 Bilbolaget F16 Slutspel B Semifinal Lånke IL 2 - 1 Bergs IK    
06007902 lö 06/07 10:20 lö 06/07 Trönder-Avisa 1 P12 Slutspel A Semifinal Mexico Intercups 1 - 5 Peru AD Cantolao    
06000401 lö 06/07 09:10 lö 06/07 Jämtkraft A P15 Slutspel B Semifinal Inderöy IL 6 - 5 P Nessegutten SK    
06004401 lö 06/07 09:10 lö 06/07 Mittmedia P15 Slutspel A Semifinal Kattem IL 4 - 0 Peru AD Cantolao    
06004901 lö 06/07 09:10 lö 06/07 Länsförsäkringar P13 Slutspel A Semifinal Nardo FK 2 5 - 1 IL Fram    
06005001 lö 06/07 09:10 lö 06/07 Svensk Cater P15 Slutspel A Semifinal Grand IK 1 - 2 Sörlia IL    
06005101 lö 06/07 09:10 lö 06/07 Sparebank 1 F13 Slutspel A Semifinal Gullvikmoen IL 4 - 2 Orkla FK 2    
06005501 lö 06/07 09:10 lö 06/07 NTE P13 Slutspel A Semifinal Mexico Intercups 2 - 0 Kattem IL 1    
06005600 lö 06/07 09:10 lö 06/07 Adidas F12 Slutspel A Semifinal Sparbu/Henning 2 - 4 Brunflo FK    
Trönder-Afvisa AllOffice Svensk Cater Östersundshem Mittmedia Länsförsäkringar ICA Odenhallen Intersport Sparebank ICA Kvantum Ramirent Jemtbil NTE AS Östersunds kommun Clarion Hotell Östersund Nettbuss LOCA AB Jula Skyltverkstan Bilbolaget Coca-Cola Sverige ÖP Scandic City GB Glace Regionsförbundet Jämtland Extrem Prio tryck Lundstams Sandberg & Jonsson Scandic Syd SISU Campus Röda Korset Biltema Adidas Worxsafe Änge chark Ullmax BRA (Braathens Regional Airlines) Gamla Teatern Länstrafiken ICA Supermarket Åre Coop Nord Quality Hotel Frösö Park‎ OnePartnerGroup ICA Nära Lugnvik Sparbanksstiftelsen Destination Östersund Direktsänd Fotboll Zedcom Nightline